Ülkücü Medya

AYLARDIR ARANAN TERÖRİSTLER YAKALANDI

Aylardır takip edilen 2'si kadın 3 DEAŞ'lı Avrupa'ya gitmek üzereyken gözaltına alındı.

Aylardır aranan teröristler yakalandı

20 Aralık 2017 Çarşamba 19:57

Fransa'dan terör örgütü DEAŞ kamplarına giderek terör örgütü adına çatışma ve faaliyetlerde bulunan  5 kişilik Fransız bir aile örgüt dağılınca Fransa'ya gitmek üzere örgüt kamplarından ayrılarak kaçak giriş yaptıkları İstanbul'da Havalimanı'nda yakalanarak gözaltına alındı.

5 KİŞİLİK AİLE

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan yurt dışına çıkış yapmaya çalışan 5 kişilik Fransız bir aile dün akşam saatlerinde Fransa'ya uçmak için girdikleri pasaport kontrolünde haklarında terör kapsamında aranma kayıtları bulunduğu gerekçesiyle yurt dışına çıkışlarına izin verilmeyerek güvenli bölgeye alındılar.

Havalimanı polisinin bilgi vermesiyle harekete geçen TEM ekipleri inceleme yapmak üzere gittikleri havalimanında 3 çocuklu 5 kişilik ailenin 3 Mart 2017 tarihinde Fransız makamlarınca terör örgütü DEAŞ kamplarına katılım yapacakları yönünde Türkiye'ye ihbar verilen R.M ve F.P. isimli şahıslar ile çocukları olduğu öğrenildi.

DAEŞ KAMPINDAN ÇIKIŞ YAPTILAR

Gözaltına alınarak Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürülen R.M. ve eşi F.P, ile biri kız 3 çocuklarının kanlı terör örgütü DEAŞ'ın Suriye'deki kamplarından  ayrılarak kaçak yollardan yurda giriş yaptıkları belirlendi.

Örgütün kamplarında örgütsel faaliyet ve çatışmalarda yer aldıkları belirlenen ailenin örgütün dağılma aşamasına gelmesi nedeniyle ülkelerine geri gönderildikleri öğrenildi.

Son operasyonlara elindeki toprakların tamamını kaybedip dağılma aşamasına gelen ve militanlarını ülkelerine geri gönderen terör örgütü DEAŞ'ın, geri gönderilen teröristlere gittikleri ülkelerinde yalnız kurt eylemi talimatları verdiği istihbarat kaynaklarınca tespit edilmiş durumda.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.