Ülkücü Medya

ANADOLU AJANSI: "DÜNYAYA ÖRNEK BİR YAYINCILIK YAPILIYOR"

Anadolu Ajansı Genel Müdürü Şenol Kazandı 23 Haziran seçimlerinin 2,5 saatte halka ulaştırılmasının önemli bir başarı olduğunun altını çizerek, "Dünyaya örnek bir yayıncılık yapılıyor" ifadelerini kullandı.

Anadolu Ajansı: "Dünyaya örnek bir yayıncılık yapılıyor"

24 Haziran 2019 Pazartesi 13:49

YSK'nın seçim yasağını kaldırmasının ardından güncel sonuçları 2,5 saat içinde yerli ve yabancı kaynaklarla paylaştıklarını ifade eden AA Yönetim Kurulu Bakanı ve Genel Müdürü Şenol Kazancı, "Dünyaya örnek bir yayıncılık yapılıyor" ifadelerini kullandı.

'DÜNYAYA ÖRNEK BİR YAYINCILIK YAPILIYOR'

Kazancı, Anadolu Ajansı'nın 23 Haziran İstanbul seçim sonuçlarına ilişkin veri yayınının sorumlu yayıncılık ilkesine göre başarıyla gerçekleştirildiğine dikkati çekerek, şunları söyledi:

"AA, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini son derece başarılı şekilde kamuoyuna aktarmıştır. 31 bin 342 sandıkta 10 milyon 560 bin 963 seçmen oy kullanmıştır. Böylesi büyük hacimli verilerin herhangi bir aksama olmaksızın 2.5 saat gibi kısa bir süre içinde halkımıza ulaştırılması büyük bir başarıdır. Bunu dünyada yapabilen ikinci bir yayın kuruluşu yoktur. En gelişmiş ülkelerde bile yalnızca sandık çıkış anketleri aktarılırken, AA her seçimde Türkiye çapında sandık başı verilerini aktararak dünyaya örnek bir yayıncılık yapmaktadır. Ayrıca başarımızı perçinleyen en önemli ayrıntı şudur; her seçimde olduğu gibi aktardığımız bu veriler, 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde de resmi YSK verileriyle birebir aynı çıkmıştır. Demokratik hayatımıza büyük katkı sağlayan bu başarıdan dolayı bütün ekibimizi kutluyor, özellikle kusursuz yazılım sistemini sağlayan teknik personelimize teşekkürlerimi borç biliyorum."

Kazancı, Anadolu Ajansı'nın Mustafa Kemal Atatürk'ün 1920'de gösterdiği hedef doğrultusunda, Türkiye'nin ali menfaatlerini savunmak ve Anadolu insanının sesini ilk günkü kararlılık ve heyecanla dünyaya duyurmak için çalışmaya devam edeceğini ifade etti.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.