Ülkücü Medya

ÜLKÜ OCAKLARI'NDAN BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ HATIRA ORMANI

Ülkü Ocakları Ladik İlçe başkanlığı tarafından ülkücü hareketin lideri Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ'in vefatının 20. Yıl dönümünde anısına hatıra ormanı oluşturuldu.

Ülkü Ocakları'ndan Başbuğ Alparslan Türkeş Hatıra Ormanı

10 Nisan 2017 Pazartesi 18:41

Samsun'un Ladik ilçesinde, Ülkü Ocakları Ladik İlçe başkanlığı tarafından ülkücü hareketin lideri Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ'in vefatının 20. Yıl dönümünde anma etkinlikleri kapsamında hatıra ormanı oluşturuldu.

 Ladik-Samsun karayolu 3. km'sinde yapılan hatıra ormanının fide dikme törenine Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanı Yalçın ALTINTAŞ, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun İl Başkanı Taner TEKİN, Ülkü Ocakları Samsun İlçe başkanları, Ülkü Ocakları ve MHP il yöneticileri, üniversite öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.

                Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ’in sadece yaşadığı dönem için değil gelecek nesiller içinde önemli olduğunu vurgulayan Ülkü Ocakları Ladik İlçe Başkanı İsmail KÖKDEN, " Türk’ün son Başbuğ’u Alparslan Türkeş, 80 yıllık çileli, mücadeleyle dolu hayatında Türk Milliyetçiliği fikrini yaymıştır. Başbuğumuzun fikirleri, ektiği tohumlar büyüyerek, gelişerek bugün itibariyle Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğine ışık tutar hale gelmiştir. Burada hatıra ormanında dikilen fidanların yeşermesi ve büyümesiyle beraber Türk’ün umudu, Türk Milliyetçiliği Türk Milleti var oldukça yaşayacaktır. Dünya Türklüğünün öncüsü son Başbuğ Ülkücü Hareketin Lideri Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ’ i vefatının 20. Yıldönümünde rahmet, minnet ve özlemle anıyoruz.’ dedi.

                Program sonrası konuşma yapan Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanı Yalçın ALTINTAŞ, " doğumunun 100. yılını kutladığımız, vefatının 20. yılını andığımız cennet mekan Başbuğumuz için bir hatıra ormanı girişimimiz uzun zamandı mevcuttu. Ladik İlçe Başkanımız İsmail KÖKDEN ve yönetiminin yoğun çabaları sonunda hepimizin içinde olan bir hayalide gerçekleştirmiş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. burada tekrar Ladik İlçe Başkanımıza ve yönetimine teşekkür ediyoruz. Bu ormana Başbuğumuzun adını vererek başbuğumuz ve onun manevi hatırasını gelecek nesillere taşımayı hedefledik. İnşallah yakında burada dikilen ağaçlarımıza Şehitlerimizin adını vererek şehitlerimizin isimlerini de ölümsüzleştireceğiz. Son olarak faaliyetimize katılan herkese Çok teşekkür ederim. Allah birliğimizi, dirliğimizi daim etsin."diyerek sözlerini sonlandırdı.

                Program sonrasında Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ, Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimiz için okunan Kur'an-ı Kerim ve duayla etkinlik son buldu.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.