Ülkücü Medya

TÜRKMEN LİDER ERŞAD SALİHİ TÜRK OCAKLARI GENEL MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ

Irak Türkmen Cephesi Genel Başkanı Erşad Salihi, Türk Ocakları Genel Merkezini ziyaret ederek teşekkür plaketi sundu.

Türkmen Lider Erşad Salihi Türk Ocakları Genel Merkezini ziyaret etti

18 Aralık 2016 Pazar 23:00

Salihi'yi Türk Ocakları Genel Merkezinde, Genel Başkan Prof. Dr .Mehmet Öz ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Salihi ve beraberindeki heyet ile öncelikli olarak Irak ve Suriye Türkmenlerinin meseleleri istişare edildi.

Salihi yaptığı konuşmada Türk Ocakları'na teşekkür ederek, "Bu ocak bizim ocağımızdır.  Nejdet Koçakların yetiştiği ocaktır" dedi.

SALİHİ; “Türk Ocaklarının Türkmen meselesine bakışının çok önemli olduğunu, mezhep ayrımını reddeden bu bakışın Türkmenler için çok gerekli olduğunu” ifade etti.

 Salihi, “Türk Ocaklarının ve sivil toplum tecrübesinin Irak Türkmenlerine aktarılması gerektiğini, gençlere yol gösterici olması gerektiğini” sözlerine ekledi.

Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz, ilk olarak ziyaretlerinden dolayı Salihi ve heyetine teşekkür etti. Genel Başkan Öz, şöyle konuştu: “Irak ve Suriye Türkmenlerinin suni bir şekilde Türkiye'den ayrıldığını” ifade ederek; "Halep neyse Antep de o dur, Diyarbakır neyse Kerkük odur."

“ Bugün Türkmenlerin çok zor bir süreçten geçtiğini” söyleyen ÖZ, “Türkmen coğrafyasının asla silinmemesi gerektiğini bunun için de devletimizin ve milletimizin topyekun mücadele etmesi gerektiğini” anlattı.

 "Biz elimizden geldiğince Türkmenlerin sesi olmaya çalışıyoruz" diyen Genel Başkan ÖZ, “Türkmenlere destek amaçlı yaptıkları yardım kampanyalarının da devam ettiğini, özellikle Halep'teki acı duruma bir nebze olsun merhem olabilmek için çalıştıklarını” sözlerin ekledi.

Konuşmaların ardından Erşad Salihi, Irak Türkmenleri adına Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz'e, Türk Ocaklarının Türkmen davasına verdiği destekten dolayı bir teşekkür plaketi sundu.

Ziyaret Türkmen meselesi hakkında yapılan görüş alışverişleri ile devam etti.

 

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.