Ülkücü Medya

TUĞRUL TÜRKEŞ KİMDİR?

Ülkücü hareketin lideri Alparslan Türkeş'in oğlu Tuğrul Türkeş, şimdi AK Parti Milletvekili ve Başbakan Yardımcısı...

Tuğrul Türkeş Kimdir?

06 Mayıs 2017 Cumartesi 12:57

Tuğrul Türkeş denildiği zaman MHP'nin kurucu ismi Alparslan Türkeş akla gelir. Bir diğer isimleri de Deniz ve Yıldırım olan Tuğrul Türkeş 1 Aralık 1954'te İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Alparslan Türkeş ve annesi Muzaffer Türkeş'in büyük oğlu olan Tuğrul Türkeş, Hacettepe Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü'nü bitirdi. Babası ile birlikte MHP'li olarak bilinen Türkeş, 7 Haziran sonrası kurulan seçim hükümetinde sürpriz bir şekilde Bakanlık görevi almıştır. Daha sonra MHP'den ihraç edilen ve Başbakanlık Yardımcılığı yapan Türkeş 1 Kasım 2015 genel seçimleri sonrası AK Parti'den Ankara milletvekili olmuştur.

EN BÜYÜK HOBİSİ BOZKURT

Öte yandan  Tuğrul Türkeş'in en büyük merakının ise 'bozkurt koleksiyonu' olduğu biliniyor.

1997'DE SÜPRİZ ŞEKİLDE BAŞKANLIĞI KAYBETTİ

1997'de babası Alparslan Türkeş'in ölümü üstüne MHP genel başkanlığına adaylığını koydu. En güçlü aday olarak gözükürken diğer 6 adayın Devlet Bahçeli lehine çekilmesi üzerine 17 Temmuz 1997'de kurultayı sürpriz şekilde kaybetti.

2007 YILINDA DEVLET BAHÇELİ İLE BARIŞTI

22 Temmuz 2007 genel seçimlerinde eski rakibi Devlet Bahçeli ile barıştı ve Ankara 1. Bölge 1. sıra milletvekili adayı oldu ve seçilerek meclise girdi. Evli ve 3 çocuk babasıdır. 12 Haziran 2011 Genel Seçimlerinde Ankara 1. Bölge 1. Sıra Milletvekili Adayı olarak TBMM'ye yeniden seçilmiştir. Türkiye-KKTC Parlamentolararası Dostluk Grubu üyesidir. 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinde Ankara Milletvekili olarak TBMM'ye yeniden seçilmiştir.

SEÇİM HÜKÜMETİNDE BAKAN OLDU

26 Ağustos 2015'te Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun geçici Bakanlar Kurulu üyeliği için yaptığı teklifi kabul etti. Bu karar nedeniyle MHP disiplin kuruluna sevk edilmiştir. 5 Eylül 2015'te MHP'den ihraç edildi. 28 Ağustos 2015 tarihinde Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan Geçici Seçim Hükümetine Başbakan Yardımcısı olarak atandı. 18 Eylül 2015 tarihinde MHP'deki tüm görevlerinden istifa etti ve Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Ankara milletvekili adayı oldu.

tugrul_turkes_sadecehaber1.jpg

1 KASIM  2015 SEÇİMLERİNDE YENİDEN VEKİL OLDU

7 Haziran 2015 milletvekili genel seçimlerinde Başbakan Yardımcısı olarak seçim hükümetinde görev alan Türkeş, 1 Kasım 2015 tekrar genel seçimlerinde kadar görevini yürüttü. 1 Kasım seçimlerinde AK Parti'den Ankara Milletvekili olarak parlamentoya girdi.

3 ÇOCUK BABASIDIR

Tuğrul Türkeş ilk eşi Süreyya Işık Bilgiç'ten kızı Muzaffer ve oğlu Osman Türkeş adında iki çocuğ olan Türkeş'in ikinci eşinden de bir oğlu vardır. İkinci evliliğini Kadriye Serpil ile yapan Türkeş 20 yıl evliği boşanma ile sonlandırmıştır. İyi derecede İngilizce bilen Türkeş, 3 çocuk babasıdır.

tugrul_turkes_sadecehaber2.jpg

SOSYAL MEDYADA TÜRKEŞ

Türkeş, en popüler sosyal paylaşım platformlarından Twitter'ı kullanıyor. Türkeş, @TugrulTurkes hesabıyla gündeme ilişkin açıklamalarını yapıyor ve ziyaretlerden fotoğraflar paylaşıyor... 

 

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.