Ülkücü Medya

SURF KAMIŞ NEDİR

SURF KAMIŞ NEDİR

SURF KAMIŞ NEDİR

15 Temmuz 2017 Cumartesi 12:38

 

Balıkçıların sıkça kullandığı kamışlardan birisidir. Kıyıdan çok çok uzağa surf kamış ile atış yapabilmek mümkündür. Surf kamışlar sürtünmedeki azaltma ayarlarının yapılabilmesi için misina kılavuzları oldukça kısaltılmış olarak tasarlanmıştır.

Surf kamışların genelde surf olta makineleri ile birlikte kullanılması tavsiye edilmektedir. Bu kamışlar oldukça gelişmiş surf kamış türlerinden birisi olduğu için diğer olta kamışlarına oranla atış kabiliyeti ve performansı zirvede olan tek kamış türüdür. Spin kamışlara göre ağır olmalarına rağmen daha uzak menzillere sahiptirler.

Surf makinelerin hızı ve çevikliği ile buluşan surf kamış balıkçıların da en çok kullandığı kamış türlerinden birisidir. Birbirinden güzel olta takımları ile kullanılabilen bu kamış ile her türlü balık türünü avlayabileceğiniz gibi açık sularda da hüküm sürebileceksiniz demektir. Birbirinden gelişmiş surf makineler ile de kullanılabilen bu kamışlar ile oldukça büyük balıklar tutabilmek ve profosyonel balıklar tutabilmek mümkündür.

Yalnız balıkçılıkta şu kural hiç unutulmamalıdır ki sabır balıkçılığın en temel noktasıdır. Surf kamış ürünleri ve ya surf olta makinelerini  https://www.avbaliksepeti.com/kategori/surf-kamisla sitemizde canlı olarak inceleyebilir ve size en uygun modellerden birisini seçerek satın alabilirsiniz.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.