Ülkücü Medya

ONE PİECE İZLE

Bugün sizlere One Piece isimli çok uzun soluklu bir efsane animeyi anlatacağım. Uzun yıllardır tv serisi olarak yayınlanan, satışları ve izlenme rekorlarıyla çıtaları nirvanaya çıkaran Eiichiro Oda’nın kaleme aldığı One Piece’i ele alacağız.

One Piece izle

29 Kasım 2017 Çarşamba 23:59

Kısaca siz türkanimecilere biraz One Piece izlemeye başlamanız için bazı gerekçeler verelim. Tabii dünya üzerinden en çok satan ve izlenen anime istatistiklerinin haricinde. İzlemek istiyorum ama 800’den fazla bölüm yayınlanmış bu anime bitmez diyorsanız öncelikle söyleyeyim çok yanılıyorsunuz. Çünkü bölümlerin açılış müziklerini ve önceki bölüm özetlerini sayarsan 23 dakikalık bölüm yalnızca 18 dakika kadar bir zamana tekabül ediyor.

Ki bir dizinin ortalama 40 dk olduğunu düşünürsek her bölümü macera, komedi ve aksiyon olan bir animede bu zaman su gibi anlamadan akıp gidecektir. Öncelikle bazı kişiler şöyle 3-5 bölüm kadar izleyip peşin hükümle kardeşim bu animenin görüntüsü çok kötü ve çok yavaş ilerliyor diyerek acımasızca böyle bir animeyi eleştirip izlemiyorlar.

Bu arkadaşlara hatırlatmak isterim ki 1997 yapımı bir animenin ilk bölümlerinin hikaye oluşumundan dolayı biraz yavaş geçmesi ve görüntü kalitesinin o zamanın şartlarına göre kabul edilebilir düzeydedir. Yani 2017 yılında 20 sene önceki grafikleri eleştirmek biraz abez olacaktır diye düşünüyorum.

Neyse ilk 50-60 bölümü dişinizi sıkarak izleseniz de sonraki bölümlerde hikayenin işleyişine kendinizi o kadar kaptıracaksınızki belki de bazı sahnelerde gözleriniz dolacak ve bazı sahnelerde gülümsediğinizi fark edeceksiniz. İtiraf ediyorum ben One Piece izlerken kendimi çok kere sırıtırken yakaladım ve bazen de gözüme toz zerrecikleri hücum etti. :) Biraz da One Piece izlemeyi düşünenler için konusundan kısaca bahsedeyim. Öncelikle anime bir korsan animesidir.

Kahramanımız bazen tam bir aptal olabilme özelliğine sahip Monkey D. Luff’dir. Kendisi Hasır Şapka Korsanları’nın Kaptanı’dır. Tabii diyeceksiniz aptal kaptan nasıl oldu da bir tayfaya sahip olabildi? Bu sorunuzu cevaplamayacağım çünkü izlemeye başladığınızda bunun cevabı güzel şekilde alacaksınız. Neyse Kaptan Luffy ve tayfasının amacı diğer korsanların da peşinde olduğu şey olan  kaptanlarını Korsanlar Kralı yapabilmektir.

Bu amaç için Grand Line’ın ikinci kısmındaki New World (Yeni Dünya) denizlerinde One Piece isimli hazineyi bulmaktır.  Bakalım kahramanlarımızı bu zorlu yolda ne gibi maceralar bekliyor? One Piece izlemek isteyen animeseverler bu animeyi türk Anime izleme portallarından izleyebilirler.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.