Ülkücü Medya

MESCİD-İ AKSA'DA VAHŞET: 3 FİLİSTİNLİ ŞEHİT

İsrail polisi, Mescid-i Aksa'da silahlı saldırı girişiminde bulunduğunu iddia ettiği 3 Filistinliyi şehit etti, Mescid-i Aksa'yı kapattı. Mescid-i Aksa'da bugün Cuma namazı kılınmadı...

Mescid-i Aksa'da vahşet: 3 Filistinli şehit

14 Temmuz 2017 Cuma 20:21

Açıklamada, Mescid-i Aksa’da gerçekleşen operasyonda ayrıca iki kişinin ağır yaralandığı kaydedildi. Operasyonun ardından öldürülen Filistinlilerin üzerinde 2 yarı otomatik silah ve bir tabancanın ele geçirildiği kaydedildi.

Açıklamada Mescid-i Aksa'nın kapılarının kapatıldığı ve Kudüs Bölge Polis Müdürlüğü’nün bugün Mescid-i Aksa’da namaz kılınmasına izin vermeyeceğine yer verildi.

İsrail Kızıl Davut Yıldızı da "saldırıda 2'si ağır 3 İsraillinin yaralandığını" açıkladı. Öte yandan Siyonist İsrail Polis Sözcüsü Micky Rosenfeld, yaralı polislerin ikisinin hastanede öldüklerini açıkladı.​

HAMAS: DİRENİŞ SÜRECEK

Mescid-i Aksa'da Siyonist İsrail güçleri tarafından gerçekleştirilen vahşet sonrası Hamas tarafından açıklamada bulunuldu. Hamas'tan yapılan açıklamada şehadete kavuşan Filistinliler tebrik edildi, Siyonist İsrail'e karşı sürdürülen direnişin de devam edeceği kaydedildi.

Öte yandan Hamas sözcüsü Dr. Sami Ebu Zuhri, Mescidi Aksa’da gerçekleştirilen eylemin Siyonist işgal rejimi İsrail’in Filistin halkına karşı sürdürdüğü terörün ve Mescidi Aksa’yı kirletmesinin doğal bir sonucu olduğunu söyledi.

Bugün sabah Mescidi Aksa yakınlarında meydana gelen feda eylemi üzerine Twitter hesabından açıklama yapan Hamas sözcüsü Ebu Zuhri, feda eyleminin Kudüs intifadasının sürdüğünü ve halkın da direnişin etrafından kenetlendiğini gösterdiğini ifade etti.

KUDÜS MÜFTÜSÜ TUTUKLANDI

Cuma namazı sonrası Siyonist İsrail işgal kuvvetleri Kudüs Müftüsü Şeyh Mohamed Hüseyin'i tutukladı.

MAHMUD ABBAS'DAN NETANYAHU'YA TELEFON

İsrail'in Mescid-i Aksa'da gerçekleştirdiği vahşet sonrasında Mahmud Abbas ile Siyonist İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu arasında bir telefon görüşmesi gerçekleştiği belirtildi. Telefon görüşmesinde Mahmud Abbas'ın Netanyahu'ya eylemi kınadığını söylediği kaydedildi.

İSLAMİ CİHAD: HER TÜRLÜ KARŞILIĞI VERECEĞİZ

İslami Cihad Hareketi Mescid-i Aksa'da yaşanan katliam sonrasında açıklamada bulundu. İslami Cihad Hareketi'nden yapılan yazılı açıklamada, "Bu olay işgal gücünün Mescid-i Aksa'ya düzenlediği baskınlar ve düşmanca saldırıların bir sonucudur. İşgal gücü bütün bir sorumluluğu yüklenmek zorundadır. İsrail'in Mescid-i Aksa'yı cuma günü kapatmış olması büyük bir suçtur ve düşmancadır. Bu apaçık İslamı din olarak hedef almaktır. Reddediyor ve buna her yöntemle karşılık vereceğimizi bildiyoruz" denildi...

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.