Ülkücü Medya

MERKEZ BANKASI (TCMB) SAAT KAÇTA KADAR AÇIK, KAÇTA KAPANIYOR?

TCMB ( Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası ) 11 Haziran 1930 tarihinde kurulmuş olup merkezi Ankara ilimizde yer almaktadır.

Merkez Bankası (TCMB) Saat Kaçta Kadar Açık, Kaçta Kapanıyor?

11 Haziran 2017 Pazar 18:18

TCMB ( Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası ) 11 Haziran 1930 tarihinde kurulmuş olup merkezi Ankara ilimizde yer almaktadır. Merkez Bankası para ve kur politikasından sorumlu olup makro ekonomik verilerde üstün bir piyasa yapıcı özelliğe sahiptir ve bağımsızdır.

Merkez Bankası yerel para birimleri ve yabancı para birimleri arasında bir istikrar sağlayarak finansal sistemi dengede tutmaya ve orta- uzun vadede ülkenin kalkınmasını sağlamaya yönelik çalışmalarda bulunan özerk yapıda bir kurumdur. Peki Merkez Bankası şubeleri saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık?

Merkez Bankası Çalışma Saatleri

Merkez Bankası şubelerinin çalışma saatleri hakkında bütün detaylı bilgilere https://www.mesaisaatleri.net/merkez-bankasi-calisma-saatleri-ve-mesai-saatleri/ adresi üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Merkez Bankası, altın ve döviz rezervlerini elinde bulunduran bir yapıdır. Merkez Bankası; para ve kur politikaları oluşturmak ve kamuoyunun güvenini kazanmak, iç ve dış borcu yakından takip ederek yerinde müdahalelerle ekonomiyi dengede tutmak vedüşük riskli yatırımlar yaparak likitide sağlamaya çalışmaktadır.

Ülkemizde döviz kuru rejimine hükümet ve merkez bankası karar verir. Ayrıca Merkez Bankası rezervlerinden bankalara borç para verebilir veya borç para alabilir bir yapıdır. Merkez Bankası’nın kapanış saati veya açılış saati hakkında detaylı bilgiler paylaştık. Sorularınızı yukarıda vermiş olduğumuz adres üzerinden kolaylıkla dile getirebilirsiniz.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.