Ülkücü Medya

MERCEDES EURO 6 ADBLUE İPTALİ

Mercedes Euro 6 Adblue İptali

Mercedes Euro 6 Adblue İptali

30 Ocak 2018 Salı 14:20

Adblue-scr otobüs, kamyon, tır, iş makinası gibi ağır vasıta araçlarında egzoz emisyonu ve zararlı gazların etkilerini azaltmak amacıyla geliştirilmiş teknolojik bir uygulamadır. AB ülkeleri 2014 yılından itibaren dizel araçların emisyon değerlerine sınırlamalar getirdi. Euro 4 olarak ifade edilen bu kısıtlamalardan sonra 2016 yılında emisyon değerlerine euro 6 olarak ifade edilen yeni üst sınırlar getirildi. Otomobil firmaları yeni üretecekleri araçların euro 6 standartlarına uygun olmasına çalışıyor. Adblue –scr sistemi AB standartlarını karşılayacak bir uygulamadır. Sistemde adblue sıvısı kullanılıyor. Ancak euro 6 standartlarına bütün ülkeler geçmediği için ticari araçların AB ülkeleri dışında adblue sıvısı bulması oldukça zor oluyor. Adblue sıvısına ihtiyaç olmaması ve adblue arızalarının meydana gelmemesi için adblue iptali yapılması gerekiyor.

Su ve üreden oluşan adblue sıvısının görevi egzozdan çıkan zararlı gazları zararsız nitrojen ve su buharına dönüştürmektir. Adblue tankındaki adblue sıvısı egzozdan çıkan zararlı gazların üzerine püskürtülerek bu dönüşüm sağlanıyor. Dünyanın dev otomobil firmalarının ağır vasıta araçlarında artık bu teknoloji bulunuyor. Ancak adblue sıvısının azalması araçların çekiş gücünü düşürüyor. Araç daha fazla mazot yakmak zorunda kalıyor.  Adblue bittiğinde ise bazı markaların araçları stop ediyor. Bu sorunlar ticari araçlarda hem zaman kaybına hem de maddi kayıplara neden oluyor. Adblue arızalarının giderilmesi ise hem çok masraflıdır hem de kalıcı çözüm olmuyor. Euro 6 adblue iptali ile adblue sistemi devre dışı bırakılıyor ve adblue sıvısı almaya gerek kalmıyor.

Mercedes marka otobüs ve kamyonlar ülkemizde de en çok kullanılan ticari araçlardır. Yeni nesil mercedes araçlar euro 6 standartlarına uygun olarak üretilmiştir ve araçlarda adblue-scr sistemi bulunmaktadır. Ancak bu araçların karayollarında adblue sorunları yaşaması firmalara büyük kayıplar yaşatır. Bu nedenle adblue iptali kaçınılmazdır. Mercedes adblue iptali için mercedes araçlara uygun olarak üretilmiş adblue iptal kitleri kullanılmaktadır. Mercedes adblue iptal cihazı araçların motor beynine kolayca monte edilmekte ve anında adblue sistemi devre dışı kalmaktadır. Artık adblue sisteminden motor beyne sinyal gitmez, adblue sıvı seviyesi normal görünür, aracın çekiş gücü düşmez ve adblue sorunları ortaya çıkmaz. Ecu Emulators firmamızdan alacağınız garantili ve uygun fiyatlı adblue iptal cihazlarıyla aracınız sorunsuz yol alacaktır.

 

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.