Ülkücü Medya

HALİL ÖZTÜRK KİMDİR?

Halil Öztürk kimdir?, Halil Öztürk Biyografisi, Halil Öztürk Fotoğrafları, Halil Öztürk kaç yaşında, Halil Öztürk hakkında herşey.

Halil Öztürk Kimdir?

01 Haziran 2017 Perşembe 01:44

2018 erken seçimlerinde Kırıkkale 1. Sıra milletvekili olarak gösterilen Halil Öztürk hakkında bilmek istediklerinizi bu içeriğimizde bir araya getirdik. İşte Halil Öztürk'ün biyografisi!

Halil Öztürk Eğitim Hayatı

Eğitim hayatının büyük bir bölümünü doğduğu şehir olan Kırıkkale’nin Sulakyurt köyündetamamlayan Halil Öztürk burada ilk, orta ve lise eğitimlerini tamamladıktan sonra girdiği Üniversiteye giriş sınavını başarılı bir şekilde geçerek İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’ni kazanmıştır. Bu okulda Hukuk fakültesinden 1998 yılında mezun olan Halil Öztürk stajını da İzmir de tamamlamıştır.

Halil Öztürk İş Hayatı

Staj eğitiminden sonra Ankara’ya taşınan Halil Öztürk iş hayatına bu şehirde atılmıştır. Bu şehirde kendine ait bir avukatlık bürosu açan Halil Öztürk yaşamını da Ankara’da devam ettirmektedir. Mesleğini gönüllü olarak hayır işlerinde de icra eden Halil Öztürk Türkiye Harp Malulü Gaziler ŞehitDul ve Yetimler üyesi binlerce şehit ailesi ve gazinin avukatlığını yapmaktadır.

Halil Öztürk Siyasi Hayatı

Siyasi hayatı boyunca Milliyetçi Hareket Partisinin çeşitli kademelerinde verilen görevleri başarı ile yerine getiren Halil Öztürk 2007 yılında Ankara milletvekili adayı olmuş ancak seçilememiştir. Daha sonra 2009 yılında yapılan 9. MHP olağan büyük kurultay damerkez disiplin kurulu üyeliğine seçilen Halil Öztürk 10. Dönemde tekrar bu kurula üye olarak seçilmiş ve 11. Dönemde de bu kurulun başkanlığına layık görülmüştür. Halen bu görevine devam eden Halil Öztürk partisi tarafından 2018 erken seçimlerindeKırıkkale 1. Sıra milletvekili olarak gösterilmiş ve seçilmiştir

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.