Ülkücü Medya

DİZİHİT.COM SİZLERE EN İYİ YABANCI DİZİ KEYFİNİ SUNUYOR

Türkiye’de, özellikle Netflix’in gelişiyle pek çok platformda da özgün diziler yayınlanmaya başladı.

DiziHit.Com Sizlere En İyi Yabancı Dizi Keyfini Sunuyor

20 Haziran 2017 Salı 12:10

Türkiye’de, özellikle Netflix’in gelişiyle pek çok platformda da özgün diziler yayınlanmaya başladı. Netflix’in gelmesi, yabancı dizi sektörünü ve sitelerini hareketlendirirken; yabancı dizi sektörüne dünya çapında bir bakış attığımızda hala liderlerin belli olduğunu görmekteyiz. Bu liderler, genelde kanallarında oldukça efsaneleşmiş bir dizi bulunduruyor ve bu dizi üzerinde geliştirme yapıyorlar. Örneğin, Breaking Bad AMC’nin efsanelerinden bir tanesiydi ve günümüzde bitmesine rağmen hala özlenen yapıtlardan biri. Bunun yanında, AMC’nin en yeni yapıtlarından ve potansiyel efsane olan dizilerinden biri de, Better Call Saul. Breaking Bad’den alınan avukat Saul Goodman karakterini merkezine alarak oluşturulan bir dizi olarak Better Call Saul izleyicilerini çok memnun eden, radikal ve nükteli kurgusu ile; kara mizah temini oldukça yoğun bir biçimde kullanan harika bir yapıt olarak öne çıkıyor. 

 

IMDB üzerinden 8,7 puan alan Better Call Saul, Türkiye’de de oldukça iyi bir izleyici kitlesine sahip zira Türkler, Breaking Bad izlemeye tabiri caizse bayılıyorlardı. Bakıldığında başrollerinde Patrick Fabian, Bob Odenkirk, Jonathan Banks gibi isimlerin bulunduğu Better Call Saul’da, izleyiciler senaryonun tıpkı Breaking Bad’de olduğu gibi ilerlemesine bayılıyorlar. Bunun yanında, dizinin popülaritesinin hayli yüksek olmasının bir diğer sebebi de; izleyicilerin gerçek anlamda başarılı bir yapıt bekliyor olmasından kaynaklanıyor zira Breaking Bad’in yapımcılarından potansiyel bir diğer efsane beklemek dışında bir ihtimal görmüyorlar. Nükteli ve radikal kurgusu ile değil ancak Hitchcock’un efsane filmi Psycho’dan aldığı bazı senaryo etmenleri ile potansiyel efsane halini alan bir diğer dizi de; Bates Motel olarak nitelendirilebilir. 

 

Dram, korku ve gizem ögelerini bir arada bulunduran Bates Motel; IMDB üzerinden 8.2 alan bir dizi ve 2017 yılında final yaptı. Tam 50 bölümlük bu harika hikayede, şüphe yok ki pek çok Bates Motel izleyeni zaman zaman çok güldü, zaman zaman çok korktu; ancak nihayetinde yapıtın, hemen herkesin “bitmesin” dediği bir dizi olarak akıllara kazındığı söylenebilir. Narcos izleyicilerinin sevdiği türden diziler olan Bates Motel ve Better Call Saul, kurguları ve oyunculuk performansları ile dikkatleri çekiyorlar ve size de şiddetle bu dizileri öneriyoruz.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.