Ülkücü Medya

DENİZLİ'DE 45 DAKİKALIK YAĞMUR HAYATI FELÇ ETTİ

Denizli'de dolu yağışının ardından başlayan şiddetli yağmur kent merkezinde yaşamı etkiledi.Çok sayıda işyeri ve evi su basarken, Gazi Bulvarı'nda oluşan sel nedeniyle vatandaşlarda mağazalarda mahsur kaldı.

Denizli'de 45 Dakikalık Yağmur Hayatı Felç Etti

14 Haziran 2017 Çarşamba 04:31

Denizli kent merkezinde dolu yağışının ardından başlayan sağanak yağmur yağışı etkili oldu. Yaklaşık 45 dakika süren şiddetli yağış sele dönüştü, rögarlar taştı. Dolu yağışı sırasında vatandaşlar, kendileri korumak için saçakların altına ve duraklara gizlenmeye çalıştı. Yağmurun şiddetini artırmasıyla sokaklar ve caddelerde göle döndü. Çok sayıda ev ve iş yerini su bastı. Denizli'nin yaya trafiği bakımından en işlek yerlerinden olan Gazi Bulvarı'nda Merkez Bankası şubesi önü suyla kaplandı. Denizli Çarşısı girişindeki ve altındaki iş yerlerini su bastı. Bu bölgedeki mağazalarda bulunan vatandaşlar da mahsur kaldı. Denizli çarşısındaki iş yerlerini su basan vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi'ne tepki gösterdi. Vatandaşlar ellerine demir çubuklar alarak rögarları açmaya çalıştı. Çarşı içindeki esnaf da su altında kalan malzemelerini kurtarmaya çabaladı. Çarşının girişi ve altı katı tamamen sular altında kalırken, zemine dolan sel suları yürüyen merdivenden aşağı doğru aktı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi hizmet binası altında bulunan bir marketi de su bastı. İş yeri çalışanları suları tahliye etmeye çalışsa da başarılı olamadı.

 

Denizli'de 45 Dakikalık Yağmur Hayatı Felç Etti

Denizli'de 45 Dakikalık Yağmur Hayatı Felç Etti

Denizli'de 45 Dakikalık Yağmur Hayatı Felç Etti

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.