Ülkücü Medya

ÇİN TAKVİMİ HAKKINDA BİLGİ

ebek sahibi olmak konusunda kesin bir karar almış olan çiftlerin sık olarak duydukları hatta öyle ki bebeklerinin cinsiyetini öğrenmek için başvurdukları yöntemler arasında yerini alan Çin takviminin 700 asırlık bir geçmişi vardır

Çin Takvimi hakkında bilgi

22 Mart 2017 Çarşamba 14:38

Bebek sahibi olmak konusunda kesin bir karar almış olan çiftlerin sık olarak duydukları hatta öyle ki bebeklerinin cinsiyetini öğrenmek için başvurdukları yöntemler arasında yerini alan Çin takviminin 700 asırlık bir geçmişi vardır ve çok uzun yıllar boyunca Çinliler tarafından kullanılmaktadır. Durum böyle iken Çin takvimini sıkça duyan ve ne olduğunu merak edenlerin sayısında da bir hayli artış ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle biz de konu hakkında size bir kaç başlık altında Çin takvimi hakkında bilgi vermeye çalıştık.

Çin Takvimi Nedir?

Özellikle bebek sahibi olma kararı veren çiftlerin sıklıkla duydukları bir takvim olarak karşımıza çıkar. Çin takvimi bebek cinsiyeti belirleme ile alakalı olarak yaygın olarak kullanılmaktadır. Özellikle de son dönemlerde adından çok daha fazla söz ettirmektedir. Uzun yıllar öncesinden günümüze kadar Çinlilerin bebeklerin cinsiyetinin önceden öğrenmek amacıyla kullandıkları ve tamamen batıl inançlara dayanmakta olan bir takvim olma özelliğine sahiptir. Son zamanlarda ise bebek sahibi olacak olan çiftlerin bebeklerinin cinsiyetlerini ultrasona girmeden önce öğrenmek amacıyla kullandıkları bir takvim türüdür.

Çin Takvimi Güvenilir Mi?

Bilimsel bir gerçekliğe sahip olmayan ve tamamen batıl inançlara dayandırılmış bir özelliği barındıran Çin takvimi elbette ki kesin neticeler vermez. Fakat geçmiş dönemlerden gelen iddialara göre Çin takviminin sonuçları doğrultusunda tahmin edilen cinsiyet %70 - %90 oranında doğru olarak çıkmakta olduğu yönündedir. Konuyla alakalı olarak kesin bir neticeye varmak gerekir ise iki cinsiyete göre zaten %50 oranında bir doğruluk payının varlığı söz konusu durumdadır. Çinliler tarafından 700 yıldır kullanılan Çin takvimine göre hamile kalınması durumunda doğruluk payında artış ortaya çıkacaktır.

Çin Takvimine Göre Cinsiyet Hesaplaması

Çin takviminde elde edilecek olan sonuçlar tamamıyla annenin doğmuş olduğu tarih ve en son adet olduğu tarihe göre belirlenir. Çin takvimi verilerine göre, annenin doğum tarihinin bebeğin cinsiyeti üzerinde önemli bir rolü vardır. Buna göre eğer anne 18 yaşından önce gebe kalmış ise bebeğinin erkek olma olasılığı, ileri ki yaşlardaki hamileliğine kıyasla daha yüksektir. Çin takvimi verilerine göre bir anne 18 yaşında ise ve Ocak ayı ve ya Mart ayı içinde hamile kalmış ise bebeğinin cinsiyeti kız olur. Geriye kalan 10 Ay’dan biri içinde hamile kalmış ise bebeğinin cinsiyeti erkek olur. Çin takvimi verilerine göre kız bebek sahibi olmak isteyen anne adayları için en uygun yaş 21 olduğundan dolayı 21 yaşında olan anne adayı ocak ayında hamile kalması halinde bebeğinin cinsiyeti erkek, geri kalan 11 ayda hamile kalması durumunda ise bebeğinin cinsiyeti kız olur. Kaynak: http://www.kadindenince.com/cin-takvimi/

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.