Ülkücü Medya

BOŞANMA SÜRECİNDE NEDEN AVUKATA İHTİYAÇ DUYARSINIZ

Boşanma sürecinde neden avukata ihtiyaç duyarsınız

Boşanma sürecinde neden avukata ihtiyaç duyarsınız

10 Mayıs 2017 Çarşamba 15:59

Evlilik her genç çiftin hayalini süsleyen ancak doğru karar verilmeden yapıldığında da kötü sonuçlar doğurabilen bir şeydir.  Doğru eşi bulmak her zaman çok kolay değildir ya da bulduğunu sanıp yanılma ihtimali de oldukça yüksektir. Çiftler geçinemezlerse ayrılma kararı almak belki de en iyisidir. Tarafların canı daha fazla yanmadan yürümeyen bu evliliğe nokta koymak iki taraf açısından da doğru olandır.

Bu süreçte ise devreye boşanma avukatları girer. Tarafların doğru temsil edilmesi için muhakkak işini bilen ve güvenilir bir boşanma davası avukatına danışılmalıdır. Profesyonel desteğin çok önemli olduğu bu süreçte iki taraf için de orta yolu bulmak boşanma avukatlarının en önemli görevidir. Müvekkillerini savunmanın yanı sıra onlara destek olacak kişiler de onlardır. Günümüzde çok işinde çok başarılı pek çok hukuk bürosu ve boşanma avukatı mevcuttur.

Boşanma davaları oldukça uzun zaman alabilir. Tarafların ailelerinden ve arkadaşlarından alacakları destek bu noktada çok önem kazanmaktadır. Duygularını paylaşmak ve sevdikleriyle vakit geçirmek açılan yaraların kapanmasını sağlayacak ve hayata devam etmeyi kolaylaştıracaktır. Bu dönemlerdeki hassaslıklar dikkate alınmalı ve ona göre davranılmalıdır.

Bir diğer önemli mevzu da boşanma kararı verildiği sırada çiftin çocuğunun olup olmamasıdır. Eğer arada bir çocuk varsa bu konuya daha temkinli yaklaşılmalı ve fevri hareketlerden sakınılmalıdır. Çocuğu yaşına göre bir tutum izlenmeli ve olaylar doğru bir şekilde aktarılmalıdır. İleri de oluşabilecek travmalar minimuma indirilirse çocuk iki tarafa da eşit mesafeli kalarak büyüyebilir. Ayrılıktan sonra vesayet alınması için yine iyi bir boşanma avukatı ile anlaşılmalıdır. Mümkünse en az tartışma ve hasarla ortak bir karara varılmalıdır. Çiftler unutmamalıdır ki kendi iyiliklerini düşündükleri kadar çocuklarının iyiliği için de doğru olanı yapmalıdırlar.

 

LİNK:

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.