Ülkücü Medya

BAŞKAN GÜZİDE ÇİPAN'DAN 19 MAYIS MESAJI

MHP Konya Selçuklu İlçe Başkanı Güzide Çipan 19 mayıs mesajı yayınladı.

Başkan Güzide Çipan'dan 19 Mayıs Mesajı

18 Mayıs 2017 Perşembe 21:00

Çipan'ın Açıklaması Şöyle

Türklerin tarihinde gösterdiği eşsiz mücadelenin önemli bir adımı olan 19 mayıs 1919 da özgür ve bağımsız Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temelleri atılmaya başlanmıştır.

Mustafa Kemal Atatürk'ün Türk gençliğine armağan ettiği bu gün, aziz Türk milletinin zorluklar ve çaresizlikler içinde gösterdiği kutlu mücadelenin ilk hareketidir.

Emperyalizmin ülkemiz üzerine kurduğu oyunları ve planları Samsun'a çıkarak, "Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır" diyen ve bu düşünceye inanan büyük lider Mustafa Kemal Atatürk öngörmüş, böylelikle ilk meşaleyi yakmış ve sömürgeciliği, köleliği reddeden büyük Türk milleti ile birlikte bağımsızlık mücadelesine başlamıştır.

Ülkücü Hareket olarak gençlerimizi İman aşkıyla, vatan millet Sevda'sıyla, dokuz ışığı hayatına empoze ederek geleceğe hazırlamak; bu güzel ülkemizin gelecek nesillerinin bu davada bilinçli ve şuurlu olmasını sağlamak, cennet mekan Başbuğ'um Alparslan Türkeş'in bize vasiyetidir.

98.Yılını kutlayacağımız 19 Mayıs 1919 Atatürk'ü anma, Gençlik ve spor Bayram'ında Büyük Türk milleti bilsin ki; ülkücü gençlik, ATA'sına, vatanına, milletine ve İslamın nuruna sahip çıkmaya, son nefesine kadar, son ülkücü kalana kadar devam edecektir. Büyük Türk Milletini Saygı ve Sevgi İle Selamlıyorum

GÜZİDE ÇİPAN MHP SELÇUKLU İLÇE BAŞKANI

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.