Ülkücü Medya

AUTODESK MAYA EĞİTİMİ

Autodesk Maya Eğitimi

Autodesk Maya Eğitimi

13 Kasım 2017 Pazartesi 19:30

Maya programı, Autodesk tarafında geliştirilmiştir. Çok güçlü ve de çok yönlü animasyon, görsel sunum ve de tasarım programıdır. Karakter animasyonlarında, sineme, oyun ve reklamlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Bunlarla birlikte, gerçeğe yakın bir şekilde render özelliği sayesinde, askeri simülasyon ve de endüstriyel tasarımlar için de sıklıkla başvurulan bir sistemdir.

Maya ile yapılabilecek her şey sınırlıdır ama sadece hayallerinizle sınırlı kalmaktadır. Organik modelleme alanında, gerçeğe yakın bir detaylandırma ile, hayvan, insan ve animasyon karakterlerinin tasarlanması bu program sayesinde yapılmaktadır. Autodesk Maya Eğitimi alanlar bu konular üzerinden ayrıca, karakter animasyonları, kas hareketleri, kemik hareketleri, doğa olayları gibi gerçekçi bir şekilde hazırlanabilmektedir.

Maya Eğitim Almak İsteyenler İçin Ne Gibi Ön Bilgiler Verilebilir?

Yapılacak tüm tasarımların bütün süreçlerini kendi içinde bulunduran bir program olması sebebiyle, Windows işletim sistemi ve bilgisayarın çalışma mantığının bilinmesi gerekir bunların yanında ise, 3 boyutlu tasarım programları hakkında bilgi sahibi olmada kullanıcıya büyük avantaj ve kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Kullanıcı tasarım animasyon ya da diğer konularda ilgi duyuyorsa, çok yönlü ve de kreatif bir program olması bu yönde etkilidir. Tüm bunlar ise öğrenim süreceğini kolaylaştıracağı için, İngilizce dilini de bilinmesi programı kullanırken gerekebilecektir.

Eğitimin İçeriği Nelerden Oluşmaktadır?

  • Arayüz tanıtımı
  • Polygonal modelleme
  • Gelişmiş modelleme teknikleri
  • Texture işlemleri
  • Mental ray
  • Animasyon
  • Objelerle çalışma
  • Nurbs modelleme
  • Render işlemleri
  • Paint effect

Bu içeriklerden oluşan eğitim sayesinde, reklam, sinema, animasyon ve oyun sektörü gibi, alanlar başta olmak üzere, bu alanlarda görev yapan ya da bu alanları kariyerleri için değerlendirmek isteyenler için oldukça faydalı olacaktır.

Autodesk Maya Eğitimi içinde, fikirler ve projeler, görsel sunumların kalitesi ile daha iyi bir hale gelecektir. 3 boyutlu görseller oluşturularak, çizgi film tarzında ya da renderlarla çıkış almanız da mümkündür. İş yaşantınızda ya da reklam dünyasında, tercih edilen bu eğitim ile mekan modelleri oluşturarak, hayal ettiklerinizi ortaya koyabilirsiniz. Bu sayede aklınızda olan her şeyi görsel olarak tasarlayabilir ve bu sayede gerçeğe dökebilirsiniz.

 

 

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.