Ülkücü Medya

ADANA ÜLKÜ OCAKLARI'DAN İKİNCİ GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ

Ülkü Ocakları Adana İl Başkanlığı olarak ikincisini düzenlediğimiz geleneksel iftar yemeğimizde Ülkücü Şehit Ailelerini, Taş Medreseli Ülkücüleri ve geçmiş dönemlerdeki İl ve İlçe Ocak Başkanlarını ağırladık.

Adana Ülkü Ocakları'dan İkinci Geleneksel İftar Yemeği

20 Haziran 2017 Salı 09:57

İftar yemeğimize Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Sn. Sertan DURAN, Milliyetçi Hareket Partisi Eski Genel Başkan Yardımcısı Salih GÖKÇE ve Adana Taş Medreseli Ülkücüler İl Başkanı Sn. Fuat TOYGAR katıldı. Tasavvuf müziği ve ilahilerle başlayan programımız Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile devam etti.  İftar yemeğimizde İl Başkanımız Sn. Soner DENİZ Beyefendi şunları dile getirdi:

‘’Bizim soframız;

Vatanın ha ekmeğini yemişim ha kurşununu diyen aziz şehitlerimizin sofrasıdır.

Mübarek Ramazan gününde bizleri aynı sofrada buluşturan Cenab-ı Allah'a hamd-ü senalar olsun.

Değerli dava arkadaşlarım;

Ülkücü; vatanın her karış toprağı, Türk Milletinin bağımsız ve hür istikbali uğruna acıyı şerbet niyetine içen, her kahrı çeken, ölümü düğünü bilen, Türk İslam Davasının Sönmeyen Ateşi, Türk'ün cihanda bitmeyen umududur.

Ülkücülük ahlak ve şuuru ile vatanın ve milletin ihtiyaç duyduğu anlarda vatan ve millet sevgisinin gerekliliğini yerine getirmek adına bu uğurda büyük sınavlar veren aziz Ülkücü Şehitlerimizin mücadeleleri, bizlere örnek ve rehber olmuş, tarihimize Şan ve Şeref katmıştır.

Nitekim Türk İslam Davası bir iftar sonrası 4 Ocak 1968’de Ruhi Kılıçkıran ağabeyin şehadeti ile ilk Şehidini Ebediyete uğurlamıştır. Ruhi Ağabey ne ilkti ne de son olacaktı. Çünkü Türk Milletinin bağımsızlığı tehlikede, vatanın her köşesi gayrimeşru çocukların dış kuvvetlerden aldığı desteklerle ihanet yuvasına dönmekteydi. Buna dur demek için Türk Milletinin Allah, Vatan, Millet, Bayrak aşkı ile yanıp tutuşan öz evlatları bu uğurda göğüslerini siper etmekten kaçınmamış, canları bu uğurda feda ederek şehadete koşmuşlardır.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı çatısı altında Türk Gençliği

Başbuğ Alparslan Türkeş'in İzinde,

Bilge Liderimiz Türkmen Beyimiz Dr. Devlet Bahçeli'nin Emrinde,

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz'un Komutasında,

İşkencelerle Yılmayan, Zulme Boyun Eğmeyen, Sürgünlerde Allah Davasından geri adım atmayan, darağaçlarında Allah’ın kelamını dile getirerek yağlı urgana boyunlarını geçiren Ülkücü Şehitlerimizin, rehberliğinde Türk Milletinin Birliği, Dirliği, Bekası, Huzuru ve Emniyeti için Her daim hazır kıt'a erliğe talip olmaya devam edecektir. Ve bu uğurda Türk'ün Layık olduğu makamlara ulaşması için de çalışmaktan asla ödün vermeyecektir.

Kıymetli misafirler,

Sözlerime son verirken;

Başta davamızın kurucusu cennet mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş beyefendiyi, ülküleri için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.’’

Daha sonra programda söz alan MHP Adana İl Başkanı Sn. Sertan DURAN Beyefendi;  ‘’Geçmiş dönemlerde Ocak Başkanlığı yapmış biri olarak bugün bu güzel organizasyon ile bizleri bir araya getiren Ülkü Ocakları Adana İl Başkanı Sn. Soner DENİZ Beyefendiye teşekkür ederek, birlik ve beraberliğin önemini vurguladı.’’

Milliyetçi Hareket Partisi Eski Genel Başkan Yardımcısı Sn. Salih GÖKÇE Beyefendi  ise; ‘’Ülkücü-Miiliyetçi Hareket’in geçmişinden ve bugününden bahsederek Lidere sadakatin önemine vurgu yaptı.’’

Programın sonunda ise İl Ocak Başkanımız Sn. Soner DENİZ Beyefendi misafirlerimizle hatıra fotoğrafları çektirdi.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.