27 Nisan 2017
  • İstanbul22°C
  • Adana24°C
  • Ankara15°C
  • Yozgat13°C
  • İzmir20°C

ADANA BÜYÜKŞEHİR'DEN GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARINA DESTEK

Adana Büyükşehir Belediyesi 2017 Çocuk Oyunları Turnuvası’nda geleneksel mendil kapmaca, tombik ve yakan top oyunları ilkokul ve ortaokul öğrencilerini kaynaştırdı.

Adana Büyükşehir'den Geleneksel Çocuk Oyunlarına Destek

29 Mart 2017 Çarşamba 12:51

Teknoloji çağında çocukların bilgisayar oyunlarına bağımlılıklarını azaltmak ve akranlarıyla dostluk bağlarını güçlendirmek amacıyla Adana Büyükşehir Belediyesi’nce organize edilen 2017 Çocuk Oyunları Turnuvası’nın kazananları belli oldu. 51 okuldan 594 öğrencinin yarıştığı turnuvada Yakan Top’da Kozan Şehit Kubilay İlkokulu ve Çukurova Selahaddin Eyyubi İmam Hatip Ortaokulu B Takımı, Tombik’de Yüreğir Anadolu Efes İlkokulu ve Çukurova Selahaddin Eyyubi İmam Hatip Ortaokulu, Mendil Kapmaca’da Yüreğir Anadolu Efes İlkokulu ve Seyhan İstiklal Ortaokulu öğrencileri birincilikleri elde etti.  
EN SEVİLEN ÇOCUK OYUNLARI OYNANDI
Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı ile Çocuk Oyunları ve Spor  Kulüpleri Konfederasyonu’nun (ÇOSKK) işbirliğinde organize edilen 2017 Çocuk Oyunları Turnuvası’nda ilkokul ve ortaokul öğrencileri zevkli ve heyecan dolu günler yaşadı. Mendil Kapmaca’da 28 takım, Tombik’de 12 takım, yakan top için 11 takım olmak üzere 51 okuldan 594 öğrenci turnuvada mücadele verdi. Geleneksel çocuk oyunlarından en sevilenleri öğrencilerin beden ve ruh sağlığının en iyi şekilde gelişmesine katkı sağladı. ÇOSKK Genel Başkanı Oktay Yellikaya ve ÇOSKK Bölge Başkanı Melike Sezer ile Gençlik ve Spor Daire Başkanı Halil Hızlısoy, nostalji dolu turnuvada çocukların coşkusunu paylaştı. 
İŞTE ŞAMPİYONLAR
Bir ay süren turnuvada Yakan Top’da Kozan Şehit Kubilay İlkokulu ve Çukurova Selahaddin Eyyubi İmam Hatip Ortaokulu B Takımı, Tombik’de Yüreğir Anadolu Efes İlkokulu ve Çukurova Selahaddin Eyyubi İmam Hatip Ortaokulu, Mendil Kapmaca’da Yüreğir Anadolu Efes İlkokulu ve Seyhan İstiklal Ortaokulu öğrencileri şampiyon oldu. Dereceye giren öğrencilerin kupa ve madalyalarını Oktay Yellikaya, Melike Sezer ve Halil Hızlısoy alkışlar eşliğinde verdi.

YAKAN TOP SONUÇLARI 

İlkokullar
1.Kozan Şehit Kubilay İlkokulu
2.Sarıçam Kürkçüler İlkokulu
3.Çukurova Özel Başkent İlkokulu
3.Seyhan Taşkent İlkokulu

Ortaokullar

1.Çukurova Selahaddin Eyyubi İ.H.O. B Takımı
2.Çukurova Selahaddin Eyyubi İ.H.O. A Takımı
3.Seyhan Taşkent Ortaokulu
3.Çukurova Özel Başkent Ortaokulu

TOMBİK SONUÇLARI

İlkokullar
1.Yüreğir Anadolu Efes İlkokulu
2.Seyhan Fatih Mehmet İlkokulu A Takımı
3.Seyhan Fatih Mehmet İlkokulu B Takımı
3.Seyhan Taşkent İlkokulu

Ortaokullar 
1.Çukurova Selahaddin Eyyubi İ.H.O. 
2.Seyhan Taşkent Ortaokulu A Takımı
3.Çukurova Özel Başkent Ortaokulu
3.Seyhan Taşkent Ortaokulu B Takımı

MENDİL KAPMACA SONUÇLARI
İlkokullar
1.Yüreğir Anadolu Efes İlkokulu
2. Yüreğir Anadolu Efes İlkokulu B Takımı
3.Seyhan Denizli İlkokulu 
3.Seyhan Taşkent İlkokulu

Ortaokullar
1.Seyhan İstiklal Ortaokulu
2.Seyhan Taşkent Ortaokulu 
3.Çukurova Selahaddin Eyyübi İmam Hatip Ortaokulu
3.Pozantı Kamışlı Fatih Ortaokulu

adana-buyuksehir-belediyesi,-geleneksel-cocuk-oyunlari-2.jpgadana-buyuksehir-belediyesi,-geleneksel-cocuk-oyunlari-3.jpg

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.